AutoCAD je z mého pohledu jedním z nejzáhadnějších softů, co existuje. Je plný „black-box“ magie, kdy se někde něco děje a kvuli tomu se něco nedá udělat.
Dneska sem byl konfrontován s problémem jak vložit do AutoCADu naskenovaný podpis. Abych vám ušetřil případné sakrování (a konec konců, i sobě, až na tuhle zkušenost zapomenu a budu to někdy potřebovat), tak sem sepíšu (ve výsledku celkem snadný) postup jak to udělat. Na práci je využito (krom AutoCADu) jen opensourcových nástrojů.
- Naskenujte si podpis. Čím větší, tím lepší. Tak aby výsledné rozlišení oříznutého podpisu bylo alespoň 500×500px. V nastavení skeneru by to mělo být asi označené jako „dokument ve stupních šedé“ což bývá 300DPI a to nám stačí.
- Uložený obrázek ořízněte na minimální velikost např. pomocí Paint.net nebo pro profíky windowsovým Malováním ;)
- Oříznutý obrázek (nejlépe jako JPG s minimální kompresí) nahrajte na VectorMagic. K stažení výsledku potřebujete nějaký email (jako dobrý nápad se jeví narychlo založená schránka [email protected]). Zadáte ho a pak potvrdíte kliknutím na odkaz v mailu (disposable mail z mailinatoru bohužel nefunguje)
- Stahnete si výsledek ve formátu SVG. (pokud víte jak převést EPS na WMF, tak můžete použít EPS, mě se to nepodařilo)
- Nainstalujte IncScape a otevřete v něm stažené SVG, udělejte případné úpravy (smazání pozadí atp.). A uložte jako DXF
- Otevřete soubor DXF. Je třeba spojit bloky, protože jsou jako jednotlivé čáry.Další kroky proveďte pouze v případě, že se vám nepodaří vytvořit/vložit blok (jako mně). Je to něco v rámci oné černé magie o které jsem mluvil na začátku. Prostě to najednou nefunguje a vy nevíte proč :P
- Když máte sjednocené čáry, tak uložte celý soubor jako DWG (čím nižší verze tím IMO líp).
- Zavřete DXF, otevřete vytvořené DWG a postupujte běžně jako kdybyste dělali BLOK. (Vytvořit blok, vybrat referenční bod, měřítko, uložit) a HOTOVO :)
Doufám, že se někomu tahle informace bude hodit. Podělte se o úspěchy v komentářích.